منتقدان انقلابی دولت

دولت انقلابی را با نقد کردن، بسازیم!

۱۱ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است.

قبل از همه چیز، پیروزی مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری رو تبریک میگم

بعد هم پیروزی آقای سیدابراهیم رئیسی

این وبلاگ تا قبل از انتخابات، به نام "دولت کارآمد" بود

که از این به بعد، برای تحقق واقعی {دولت انقلابی و کارآمد}

به نام "منتقدان انقلابی دولت" نام گذاری می شود...

چون معتقد به این هستم که با نقد کردن، میتوان ساخت!

رد یا تایید صلاحیت لاریجانی؟!
 
💬 #اختصاصی_خیابان_انقلاب
 
1️⃣ برخی با اشاره به سخنان امروز مقام معظم رهبری، آن را به تایید صلاحیت لاریجانی تعبیر می کنند. این در حالی است که به نظر می رسد اشاره ایشان، صرفا به طرح موضوع کذب تابعیت دختر علی لاریجانی در فضای مجازی است.
 
✅ سوال اینجاست آیا صرف تابعیت دوگانه فرزند یک شخصیت، مگر باعث رد یا تایید صلاحیت او می‌شود؟ و آیا آقای لاریجانی فقط بخاطر تابعیت دوگانه دخترش رد صلاحیت شد؟
 
2️⃣ ردصلاحیت علی لاریجانی، بر اساس موضوع تابعیت دختر وی نبوده است. که اگر چنین بود حتما تا پیش از این شخص آقای لاریجانی، این مسئله کوچک را رسانه‌ای کرده بود.
 
✅ بهتر نیست هواداران آقای لاریجانی از ایشان دلایل ردصلاحیت‌شان را بخواهند و برای عموم منتشر کنند تا برای همیشه بحث پیرامون عدم احراز صلاحیت ایشان به پایان برسد؟
 
3️⃣ راجع به مسئله حکم حکومتی هم مطالبی در حال انتشار در فضای مجازی است مبنی بر اینکه ممکن است با حکم حکومتی رهبری، آقای لاریجانی به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری وارد شوند؟!
 
✅ قطعا اطلاع مقام معظم رهبری از این موضوع مربوط به همین امروز نیست. و اگر قرار به صدور حکم حکومتی بود زودتر انجام می گرفت؛ نه یک روز مانده به مناظره های تلویزیونی.
 
💢 #پ_ن: از آنجایی که رد یا تایید صلاحیت شخصی برای ریاست جمهوری با تابعیت دوگانه فرزندش سنجیده نمی‌شود، تمام شایعات مربوط به حضور آقای لاریجانی در ادامه انتخابات کذب بوده و ایشان بهتر است با شفاف‌سازی عناوین ردصلاحیت خود، برای همیشه این موضوع را خاتمه دهند.


🔰 تذکر رهبر انقلاب تاثیری بر نتیجه تایید صلاحیت کاندیداها ندارد
🔻 سخنگوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبری اعلام کرد:

🔸 مهدی فضائلی، سخنگوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اعلام کرد: «‏تعریض رهبر انقلاب به جفا و ظلم به برخی نامزدها در جریان احراز صلاحیت برای ریاست جمهوری، متوجه شورای محترم نگهبان نیست و تاثیری در نتیجه اعلام شده از سوی این شورا ندارد.»

🔸 رهبر انقلاب در پایان سخنرانی امروز خود بمناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، تذکری درباره بحث احراز صلاحیت کاندیداها دادند: «باید یک تذکر دینی و انسانی بدهم. در جریان عدم احراز صلاحیت، به بعضی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا و ظلم شد. به خودشان یا خانواده‌های محترم و عفیفشان نسبتهایی داده شد که ثابت شد خلاف است. حفظ آبرو جزو بالاترین حقوق انسانهاست. مطالبه من این است که دستگاههای مسئول جبران کنند.»

فوری ...!
پیام ارسال شده در khamenei.ir ☝☝☝

▪️کشور کارخانه مسکن‌سازی می‌شود

«پروین پور» عضو تیم اقتصادی ستاد آیت‌الله رئیسی:
🔹طرح مسکنی نامزد آیت الله رئیسی ۸ محور اصلی دارد و نهضت مسکن سازی با اجرای این طرح به راه خواهد افتاد.

🔹دو راهبرد کلان در بخش مسکن شامل: «تبدیل مسکن از کالای سرمایه ای به مصرفی» و «ایجاد رونق پایدار و غیر تورمی» در دستور کار سیاستگذاران مربوطه قرار خواهد گرفت.

🔹با اجرای این برنامه‌ها در بخش مسکن اولا مسکن در دسترس تمامی خانوارهای متقاضی قرار خواهد گرفت.

🔹ثانیا ازدواج هیچ زوج جوانی بخاطر عدم توانائی در تأمین مسکن به تأخیر نمی افتد و رشد جمیت نیز با تأمین مسکن به نرخ مطلوب خود باز می‌گردد.

📝 جزئیات محور‌های طرح مسکنی آیت‌الله رئیسی را در اینجا https://tn.ai/2514400 بخوانید

کانال اخبار انتخابات 1400 در ایتا

🔹سخنگوی شورای نگهبان: اگر کسی به قانون اساسی وفاداری ندارد، طبیعتا نمی‌تواند رئیس جمهور شود
اگر کسی می‌خواهد پاسدار قانون اساسی شود، باید به آن ملتزم باشد

🔹سخنگوی شورای نگهبان درباره رجل بودن بانوان:

قانون منعی برای ثبت نام ندارد و بانوان گرامی هم می‌توانند ثبت نام کنند و طبیعتا شرایط‌شان بررسی می‌شود

🔹سخنگوی شورای نگهبان: درباره داوطلبان باید دلایل مثبته‌ای داشته باشیم تا بتوانیم داوطلبان را تایید صلاحیت کنیم

قانون گذار شورای نگهبان را مکلف کرده که در هر دوره‌ای افراد را بررسی کند، حتی رییس جمهور یا نماینده مجلسی که یک دور حضور داشته، برای دور بعد دوباره بررسی صلاحیت می‌شود

🔹سخنگوی شورای نگهبان: وظیفه شورای نگهبان رعایت قانون است، تشخیص مصلحت برعهده شورای نگهبان نیست

🔹دکتر کدخدایی: شورای نگهبان درباره توصیه‌ها گوش شنوایی ندارد و به توصیه‌ها ترتیب اثر نمی‌دهد

🔹سخنگوی شورای نگهبان: کسی که به او نامزد پوششی می‌گویند ولی از نظر داشتن شرایط قانونی، شرایط را داراست، از نظر حقوقی قانون منعی برای او نگذاشته و چیزی تعیین نکرده و در واقع منعی برای کاندیداهای پوششی (آنهایی که شرایط قانونی را دارند) در قانون وجود ندارد

🔹سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری ردصلاحیت نداریم، بلکه می‌گوییم شرایط را در فلان فرد احراز کردیم و در فرد دیگری این شرایط را احراز نکردیم

اگر کسی درباره عدم‌احرازش مراجعه کند، دلایل عدم احراز صلاحیتش را به او اعلام خواهیم کرد

🔹سخنگوی شورای نگهبان: تا روز قبل از برگزاری انتخابات اگر اسناد یا مدارکی به دست‌مان برسد که تعیین کننده باشد، آن مدارک را بررسی می‌کنیم

🔹سخنگوی شورای نگهبان: دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی معمولا در هر انتخابات، شرایطی را درباره منافع ملی از نظر مسائل قومیتی و غیره تعیین می‌کند

اگر دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به ما اعلام کند که مثلا فلان کاندیدا، منافع ملی را رعایت نکرده و یا تعرضی به منافع ملی کرده، مجددا صلاحیت آن کاندیدا را بررسی می‌کنیم

🔹سخنگوی شورای نگهبان: قطعا تا زمانی که ما وارد چرخه روز انتخابات نشدیم، مراجع رسمی گزارشی رسمی به ما بدهند، امکان ورود و بررسی داریم ولی بعد از روز انتخابات، نمی‌توانیم


امروز یکی از نامزدها که احساس می‌کرد حرف‌هایی درباره او مطرح است، گزارش مفصلی درباره فعالیت‌های دوره وزارتش داد و ما هم گزارش او را در صحن شورای نگهبان قرائت کردیم

شورای نگهبان، ابدا اعمال سلیقه نمی‌کند

🔹سخنگوی شورای نگهبان: خیلی از داوطلبان برنامه‌های خود را به شورای نگهبان داده‌اند و این برنامه‌ها در اختیار اعضای محترم شورای نگهبان گذاشته شد و اتفاقا اثر هم داشته است

🔹سخنگوی شورای نگهبان: چند روز دیگر اسامی کاندیداهای نهایی اعلام می شود و وارد فضای تبلیغات می شویم؛ کاندیداها از سخنان فریبنده و وعده‌های خلاف پرهیز کنند


کشورمان مشکلات متعددی دارد که با تلاش جوانان حل خواهد شد، کسانی که وارد گردونه می‌شوند، آنچه را که می‌توانند حل کنند، به مردم اعلام کنند و صادق باشند


ما قول داده ایم که هم سلامت انتخابات و هم سلامت مردم را تضمین کنیم و مردم با توجه به تدابیری که اندیشیده شده، با خیال راحت در روز انتخابات پای صندوق‌ها حاضر شوند.

منبع: کانال رسمی شورای نگهبان در سروش

در مورد برادر جهانگیری چی میدونید؟!

🔹 مهدی جهانگیری سه‌سال پیش «ریشه فساد» بود اما امروز معلوم شد یک‌سال‌ونیم به زندان می‌رود

1️⃣ سخن‌گوی قوه‌قضا امروز خبر داد مهدی جهانگیری، برادر معاون‌اول رئیس‌جمهور، رئیس گروه مالی «گردشگری» و نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران، به چهار سال زندان و جزای نقدی به جرم قاچاق ارز محکوم شده.

🔸 جهانگیری به اتهام «قاچاق حرفه‌ای ارز» به دو سال حبس و ضبط بیش از ۸۴۰ هزار دلار و همچنین ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان جریمه محکوم شده.

✅ یک اتهام دیگر او «به‌دست آوردن مال نامشروع» اعلام شده که در این پرونده نیز او به دو سال حبس و بیش از ۴۵ میلیارد تومان جریمه محکوم شده.

برادر جهانگیری (مهدی جهانگیری)

🔹 قانون مجازات اسلامی مقرر کرده کسی که چند محکومیت‌ حبس دارد، محکومیت اشد را می‌کشد؛ یعنی کلا حکم زندان جهانگیری دوسال است و با درنظرداشتن، شش‌ماه دوران بازداشت‌اش در سال ۱۳۹۶، او حدودا یک و نیم سال زندان دارد.

2️⃣ مهدی جهانگیری مهر سال ۹۶ به اتهام «اخلال اقتصادی» از سوی سپاه استان کرمان بازداشت شد و همان‌زمان غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه کرمان، گفت مهدی جهانگیری، «یکی از ریشه‌های فساد» است.

🔸 رسانه‌های مخالف دولت روحانی همان زمان نوشتند که جهانگیری از سال ۹۰ و در هم‌کاری با اسفندیار رحیم‌مشایی، چهره‌ نزدیک‌به احمدی‌نژاد، به رانت‌خواری و فساد مشغول بوده.

✅ اسفند همان سال، او با گذاشتن وثیقه آزاد شد؛ چه قدر وثیقه؟ رسانه‌های اصول‌گرا آن ‌زمان مدعی شدند: «وثیقه مهدی جهانگیری با رافت اسلامی، شش‌هزار میلیاردتومان بوده و با فشار و لابی‌گری، به هزار میلیاردتومان کاهش داشته- هزارمیلیاردتومان ناقابل؛ یک تریلیون تومان- یک با دوازده صفر.

3️⃣ اگرچه جهانگیری را سه‌سال پیش سپاه بازداشت کرده بود اما ۱۷ آبان امسال ناگهان خبر، گزارش و عکس مفصل رسید از این‌که قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه یک قرارداد ۲۰هزارمیلیارد تومانی با مهدی جهانگیری، مدیر گروه گردشگری، امضا کرده برای توسعه مجتمع فولاد بناب.

4️⃣ «گروه مالی گردشگری چیست؟ یک مجموعه مالی که از میان کارهای‌اش، بانک‌ گردشگری را می‌شناسیم و البته کارش تنها بانک‌داری نیست؛ در قالب پنج هلدینگ اصلی در «بانک‌داری»، «گردش‌گری»، «صنعت ساختمان»، «نفت، گاز و پتروشیمی» و «صنعت و معدن» کار می‌کند.

➖➖➖➖➖➖➖
📡 بهترین تحلیل‌های روز را در خیابان انقلاب بخوانید.

📍آیا شورای نگهبان همان طور که لنکرانی را رد کرد، لاریجانی را هم رد می کند؟!

🔺سال ۹٢ صلاحیت باقری لنکرانی به دلیل شائبه ها درباره تابعیت آمریکایی پدرش برای انتخابات ریاست جمهوری تایید نشد.

🔺آیا شورای نگهبان همین معیار را برای رد صلاحیت علی لاریجانی بدلیل شائبه ها در مورد تابعیت آمریکایی دخترش اعمال خواهد کرد؟

🔺تایید صلاحیت علی لاریجانی بسیاری از شعارهای اساسی انقلاب از جمله «مرگ بر آمریکا» را با چالش اساسی مواجه خواهد کرد، رئیس جمهور مرگ بر آمریکا می گوید و دخترش سالهاست در آمریکا مجاهدت علمی می کند.

🔺امروز خبرگزاری فارس از بحث جدی اعضای شورای نگهبان بر سر اقامت دختر لاریجانی در آمریکا خبر داده و رد صلاحیت او را محتمل دانسته است.

🔺گفتنی است خانم دکتر فاطمه اردشیر لاریجانی، فرزند رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای علی لاریجانی، شاغل و محقق در مرکز پزشکی دانشگاه کلیولند ایالت اوهایو آمریکا است.

اخبار مربوط به احراز صلاحیت ها و شورای نگهبان

احمدی نژاد دست به قلم

📍تهدید احمدی نژاد: تایید صلاحیت نشوم مکاتبات سری خود با رهبر انقلاب را منتشر می‌کنم!

🔺محمود احمدی نژاد رییس دولت های نهم و دهم خواستار تایید صلاحیت هر چه سریع تر خود شده است.

🔺احمدی نژاد در آخرین تهدید خود گفته که در صورت رد صلاحیتش، مکاتبات سری و به کلی سری خود با رهبر معظم انقلاب را منتشر خواهد کرد.

🔺پیام تهدید احمدی نژاد که با واسطه به دفتر رهبر انقلاب رسیده نشان می دهد که خبر قطعی بودن رد صلاحیت وی درست است و احمدی نژاد سعی می کند از روش همیشگی (تهدید) راه را برای خود هموار سازد.

🔺شنیده های «کانال انتخابات1400» نشان می دهد که احمدی نژاد در زمان تصدی ریاست قوه مجریه از تمامی اسناد خیلی محرمانه، سری و به کلی سری اسکنی تهیه کرده و هفته ای یکبار آن را به خارج از مجموعه نهاد ریاست جمهوری انتقال داده است.

🔺پیش بینی می شود نامه هایی که احمدی نژاد می خواهد آنها را منتشر کند در حوزه اجازه مذاکره بی‌واسطه با آمریکا، حاشیه های انتخابات ۸۸ و گلایه های احمدی نژاد از مسئولان عالی رتبه نظام باشد.

اخبارلحظه به لحظه وحواشی انتخابات ایران رادر «انتخابات1400» ببینید

نشست هم‌اندیشی مقررات تبلیغات انتخاباتی با حضور مدیران رسانه‌های کاربرمحور دارای مجوز از ساترا و مدیران ساترا برگزار شد.

در این جلسه، پیش‌نویس مقررات تدوین‌شده در خصوص قلمرو تبلیغات انتخاباتی، اصول عمومی، الزامات رسانه‌های کاربرمحور و الزامات محتوایی فعالیت‌های رسانه‌ای در حوزه انتخابات تبیین و تشریح شد.

در ابتدای این جلسه، وحید فرهمند قائم مقام رئیس ساترا با تاکید بر نقش و تاثیر رسانه‌ها در برگزاری و مشارکت پرشور انتخابات گفت: تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر قاعده‌مند می‌شود. وی در ادامه به تشریح مجموعه اقدامات و تسهیلات سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی رسانه های صوت و تصویر دارای مجوز پرداخت.

در ادامه محمدرسول حاج اقلی، مدیر کل صدور مجوز ساترا، با اشاره به پیش‌نویس دستورالعمل «تبلیغات انتخاباتی در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر» گفت: کلیه رسانه‌ها در تبلیغات انتخاباتی باید از قوانین و مقررات انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران و مقررات ساترا پیروی کنند. همچنین رسانه‌ها ملزم به استفاده از نشان «تبلیغات انتخاباتی» ابلاغ‌شده از سوی ساترا برای تمایز محتوای مشمول این مقررات از سایر محتواهای انتشاریافته هستند. وی در ادامه بر الزامات رسانه‌های کاربرمحور و تسهیلات ساترا در فعالیت‌های انتخاباتی تاکید کرد.

در ادامه، مدیران رسانه‌های ام‌پی‌فور، تماشا و دالفک و… نظرات مشورتی خود را در خصوص دستورالعمل «تبلیغات انتخاباتی در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر» مطرح کردند.

⭕️داوطلبان قبل از اعلام نتایج صلاحیت‌ها، حق تبلیغات ندارند

🔸کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان:

🔹شورای نگهبان در مهلت ۵ روز دوم بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به سر می‌برد و دقت زیادی برای بررسی مستندات پرونده‌ها لازم است.

🔹به همین علت ما ناچار شدیم از مهلت ۵ روز دوم هم استفاده کنیم و امیدواریم که ان‌شاءالله تا پایان وقت قانونی بتوانیم اسامی کسانی را که صلاحیت شان احراز شده است به وزارت کشور ارسال کنیم.

🔹این نکته را به مسئولان اجرایی تذکر داده ایم که تبلیغات انتخابات بعد از اعلام نتیجه صلاحیت‌ها شروع می‌شود و طبق قانون قبل از آن به هیچ وجه نامزد‌ها حق تبلیغات ندارند.

🔹متاسفانه ما با دو مشکل مواجهیم و آن اینکه برخی از کسانی که ثبت نام کرده اند در مناطق مختلف اقدام به سخنرانی می‌کنند که طبق قانون خلاف است و مسئله مهمتر این که در فضای مجازی هم با عناوین مختلف حضور دارند و این حضور هم به اعتقاد ما مغایر قوانین است.

چون مسئولیت بر عهده حوزه اجراست این مسئولان هستند که باید به ما گزارش رسمی اعلام کنند تا ما بتوانیم بررسی کنیم تا در صورت لزوم تذکر داده یا در بررسی‌ها این وضعیت در نظر گرفته شود.